Néhány vélemény:
Egyebkent, én azt nem ertem, hogy egyik hajléktalannak sincs rokona, valami ismerőse vagy egy hely ahol végső esetben meghuzhatna magat?
De van a munkás szálló Csepelen is
Amugy igen, es erre a padokon rontják a közterület levegőjét
Én úgy gondolom hogy azért legtöbben mégiscsak saját hibájukból kerültek utcára. Mert ha már megtörtént a baj, nem hiszem, hogy ne lett volna olyan ember akihez ebben az esetben ne fordulhattak volna. Egy családtag, ismerős, barát. Akinek nincs egy olyan ember se,aki mellette állt volna, talán tehetett érte,hogy ne legyen.
van két lába két keze gyerünk el dolgozni
Vesz ön sajnaltatas céljából egy kutyat pffff
Nagyon gaz
Én úgy sajnálom azokat az embereket akik tényleg nem tehetnek hogy oda kerülnek ahol most vannak, állatokkal ráadásul. Szegények a hidegben vannak kint éjszaka és nappal is. Úgy segítenék rajtuk de a másik dolog ami eszembe jut és meggátol hogy ha segítek akkor lehet hogy egy olyan embernek segítek akinek csak a pénz kell cigire meg piára a kisboltból és ételt meg semmi ilyet nem fogadnak el
Szerintem nem feltétlen tehetnek róla. Nagyon sokszor a kormány, a bankok is tehetnek arról, hogy ennyi ember az utcán él, fagyban kis híján halálra fagy.
Az a baj, hogy az állam és a bankok nem húznak egy határt, és ha bizonyos okok miatt megcsúszol, nem tudsz kifizetni valamit, rámegy mindenféle kamat, és olyan komolyan veszik hogy az ember utolsó dolgát, mindenét elveszik. Autóját, házát, mindenét! Pedig ha az ember tudná fizetni a dolgokat biztos hogy fizetné.
Meg igazából ezek az emberek "elszoktak" a társaságtól, hogy hogy hogyan kell viselkedni azokkal akik segítenek és azokkal akik szeretnének segíteni de nem tudnak.
Sokkal tobb az olyan ember aki onhibajabol kerul oda
bennem a sajnálat és a bűntudat érzését keltik
Legalabb amugy utcat seperni elmehetnenek
Vagy kukasnak vagy valami
Azért mégiscsak melegben lennének es enni is kapnának. Csak ezeknek nagyon sokszor jobb az utcán inni, és keregetni, sokszor sunyi trükkökhöz folyamodni, hogy a jószívű emberekből penzt csaljanak ki.
Most már valóban reménytelen, hogy ilyen külsővel és állapotban munkát találjanak. Mielőtt ennyire lepusztultak volna, akkor meg alighanem a mentalitásuk miatt nem találtak. Nyilván nem is kerestek. Aki inkább megfagy, de nem megy be egy hajléktalanszállóra, mert "így érzi szabadnak magát", az nyilván egy munkahelyen és egy családban sem volt képes és hajlandó alkalmazkodni, bármilyen kötöttséget vállalni.

Úgy gondolom, hogy nem minden esetben tehetnek az emberek arról, hogy erre a sorsra jutnak. Persze túlnyomó részük igen, de erős általánosítások vannak mostanában velük kapcsolatban. Valaki elszegényedhet amiatt, hogy megszűnik a munkahelye, kirúgják és még mielőtt újat találna az adósságok csak nőnek, és végül elveszik mindenét. Persze megtörténhet az is, amikor valaki nem keres pénzt, mert lusta és nincs kedve, vagy akár az alkoholizmus is vezethet ide. Tehát szerintem nagyon könnyű ide kerülni, akár a csúcsról is, és hihetetlen nehéz egy emberi szintre visszamászni. Főleg miután már nem elég sokat élt az ember ilyen körülmények között. Talán utána már visszamászni sem akar, mert beletörődik a helyzetébe. Szerintem ez az, ami a lehető legrosszabb. Egy olyan ember, aki vissza akar kerülni a társadalomba, tulajdont szeretne agy akár családot, majd mindezt feladja, csak azért mert nehéz. Én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem lehetetlen. Valahogy mindig van rá egy mód, hogy sikerüljön. És, ha azért a mód megtalálásáért többet kell dolgoznom, többet kell tennem és akár éveket kell rá várnom, akkor is ott van. Az elszomorító az, hogy nagyon sokat nem keresik azt a módot és nem is akarnak visszajutni. Egyszerűen megszűnnek embernek lenni és nomád körülmények között folytatják az életüket. Egy idő után már nem zavarja őket, hogy koszosak, hogy az emberek elkerülik őket és az sem, hogy esetleg éheznek. Inkább cigarettát és alkoholt vesznek azon a pénzen, amit összekoldulnak, sokszor jószívű emberekre rátelepedve és még több pénzt lehúzva róluk.
VálaszTörlés