2016. február 16., kedd

Az elmúlt órákon

Az előző órákon a Tanárnő egy nagyon érdekes kérdés sorozatot hozott nekünk. 10 kérdést kaptunk, de ezekre a válaszok nagyon meglepőek voltak. Olyan letaglózó adatokat tudunk meg, hogy mindenki teljesen ledöbbent. Például háromból két hajléktalannak van középfokú végzettsége, vagy az, hogy a hét éven aluli gyerekek 42%-a él szegénységben. Ezekre az adatokra senki nem számított. Ami még igazán meglepő volt számunkra az, hogy hazánk népességének 31%-a él szegénységben vagy az, hogy a romáknál van a legnagyobb szegénység. Az óra végére elég negatív hangulatba kerültünk az adatok miatt. A rákövetkező órán arról beszélgettünk, hogy a hajléktalan mit tehetnek meg, és mi mit tehetünk meg. Sokan mondtuk azt, hogy a hajléktalanok nem válogathatnak, hogy mit esznek meg és mit nem. Mi eldönthetjük azt,hogy a bolognai helyett pizzát akarunk enni, ők nem választhatnak, azt ehetik amire jut nekik éppen. Ők nem vehetnek rögtök ruhát ha éppen elszakad, mi bármikor elmehetünk és vehetünk akár egy nadrágot, ha az előző kiszakadt. Nekem minden nap van arra léehetőségem, hogy fürödjek, vagy fogat mossak, a hajléktalanok ez nem adatik meg. Az óra elteltével megállapítottunk, hogy a hajléktalanok szinte semmit nem tehetnek vagy engedhetnek meg maguknak.

2 megjegyzés:

  1. Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.

    VálaszTörlés
  2. Hihetetlen, hogy milyen dolgok vannak ebben az országban. Hogy hogyan élnek az emberek. Nagyon sajnálom, hogy ez így van. Pedig biztos vagyok benne, hogy a vezetők rengeteg dolgon tudnának változtatni, amivel meg tudnák könnyíteni ezeknek az embereknek a helyzetét, persze, ha akarnák. Belgiumban például nem is ismerik ezt a hatalmas szegénységet, ami itt van. Egy barátnőmhöz jöttek egyszer ide belga vendégek és az egyik lány döbbenten kérdezgette a barátnőmet, amikor meglátott egy hajléktalant az utcán, hogy kik ezek az emberek. Egyszerűen fogalmuk sincs róla hogy milyen az, amikor valakinek nincsen semmije. Persze én nem azt mondom... nyilvánvalóan mindenhol van szegénység, de valljuk be, hogy ez egy rendkívül rossz arány. A hét éven aluli gyerekek 42%-a él szegénységben...tényleg ennyire nehéz lenne változtatni? Nem tudom elhinni, hogy nincs senki, akit meghatna ez az információ és tudna is tenni ellene. Mondjuk egy park felújítása, vagy egy játszótér építése helyett koncentrálhatnának arra is, hogy azt a pénzt ezen gyerekek segítésére használják. Milyen szép is lenne, ha segítő kezet nyújtanának nekik...
    Egyébként a statisztika érdekes volt, rengeteg olyan dolgot tudtam meg, amiről eddig fogalmam sem volt. Vagy amit nem is gondoltam volna.

    VálaszTörlés